„Mistrzostwa Polski” BJJ – krótka relacja

W ostatnią niedziele (20 listopada) udaliśmy się niewielką ekipą GB Łódź na zawody do Jaworzna. Zawody pod patronatem Poskiego Związku Ju Jitsu szumnie nazwane „Mistrzostwami Polski” potraktowaliśmy jako przetarcie przed tymi właściwymi, które odbędą się za tydzień w Pruszkowie. Mimo bojkotu tego wydarzenia przez kilka większych klubów na matach stawiło się ok 300 zawodników z całej Polski.

Na pudle stanęli:

Marcin „BJ” Lasota – złoto (-61kg, niebieskie)

Tomasz Pacześny – 2x srebro (-91kg, purpury / open)

Janek Młynarczyk – srebro (-73kg, elita)

Największe gratulacje należą się Tomkowi, który z niebieskim pasem startował w wyższej kategorii. Brawa dla niego za trzymanie się planu i opanowanie w walce z większymi i silniejszymi judokami. Urwał (przypadkowo) jedną nogę i kilka głów. Przez walki przechodził w większości jak przecinak ulegając tylko w finałach będącemu w ostatnio gazie Tomkowi Kamińskiemu z GB Tychy (dobrze, że wszystko zostało w rodzinie;)). Trzeba jednak przyznać, że w kategorii postawił podopiecznemu Sławka Szamoty – czołowej purpurze w Polsce – ciężkie warunki i jako jeden z niewielu nie uległ jego koronnej technice – „kolanu nienawiści”;) Obydwu życzę, żeby były to ich ostatnie dni przed zmianą koloru na biodrach.

BJ wygrał swoją jedyną walkę w swoim stylu. Twardo kontrolując na ziemi i jak mały czołg walcząc o przejście gardy. Nie było jednak łatwo. Być może wpłynęło na to ostre cięcie wagi ale Marcin zszedł z maty dobrze spompowany. Pojedynek stał pod znakiem pomyłek sędziego, który solidarnie nie przyznawał punktów za sweepy obydwu zawodnikom. Różnica w punktach była ostatecznie poprawna ale wynik na tablicy powinien być inny niż 2:0. Na zawody w Pruszkowie będzie trochę mniej kilogramów do zrzucenia i chyba przeciwnicy Marcina z kategorii niebieskich pasów mają nadzieję, że BJ w przyszłym roku nie będzie ich już maltretował;)

Ja również w swojej kategorii miałem tylko jednego przeciwnika – Pawła Jóźwiaka z Poznania. Walkę przegrałem więc może nie powinienem podnosić tego tematu ale pojedynek był wyrównany i przy punktacji 0:0 zwycięzce wskazał sędzia. Decyzja mogła pójść również w druga stronę – Paweł walczył z góry i przechodził gardę, Ja próbowałem sweepów i duszeń. Sędzia wskazał jak wskazał – nie można mieć do niego pretensji, był jednym z wyjątków potwierdzającym regułę słabego sędziowania na tych zawodach. Jak mówią w ju es and ej – „never leave it in the hand of judges”. Blacha w każdym razie bardziej za start niż za wynik., proszę się więc nie podniecać. Wpiszę do CV a za kilka lat nikt nie będzie pamiętał szczegółów:)

Brodatemu zabrakło trochę szczęścia i obicia. Pomordujemy się w klubie i będzie dobrze.

O organizacji nie będę się rozpisywał – kto chce to znajdzie komentarze na różnych portalach. Ogólnie oprócz sędziowania nie było źle chociaż musieliśmy sporo czekać na start swoich kategorii.

Ważne, że z sali wychodziliśmy jako ostatnia ekipa i załapaliśmy się na Resztki poczęstunku dla organizatorów. Tak, „Resztki” przez wielkie „R” :D. Pół drogi bolał mnie brzuch…

Gratulacje dla ekipy GB z Tychów, która mimo niewielkiej reprezentacji zamiatała.

Zdjęcia i wideo postaram się wrzucić na dniach.

Do zo na macie!

Janek

PS: Podziękowania dla Wujka, który jak zwykle wspomagał nas „dobrą radą” i tarabanił się z nami kawał drogi w godzinach, w których niektórzy dopiero zaczynają wracać z sobotniej biby a sprzedawcy z Żabki przewracają się na drugi bok czekając na dzwonek budzika.

Reklamy

1 komentarz

 1. Hi to every , because I am really keen of reading this website’s post to be updated on a regular basis.
  It carries pleasant material.


Sorry, the comment form is closed at this time.

Comments RSS

 • Gracie Barra Polska Team Draculino

  Gracie Barra Polska Team Draculino
 • Szkoły Gracie Barra Polska Team Draculino

  Gracie Barra Poznań
 • Gracie Barra Tychy
 • Gracie Barra Toruń
 • Gracie Barra Bielsko Biała
 • Patronaci

  Gracie Barra
 • Gracie Barra Houston
 • Kategorie

 • Akceptujemy karty

 • Partnerzy

 • Sklepy

 • Suplementy