O NAS

O Nas | Misja | Historia GB

Początki akademii to wrzesień 2003 roku, kiedy to Marcin Rogowski i Emil Grzelak rozpoczęli działalność pod szyldem „Bone Breakers Team” w Łodzi i Zgierzu. Dynamiczny rozwój sekcji bjj i mma był możliwy min. dzięki współpracy z MMA Polska Mirka Oknińskiego. W tym czasie w Łódzkim klubie odbywały się również uzupełniające zajęcia boksu, zapasów i judo. W maju 2006 roku Marcin Rogowski zrezygnował z opieki Mirka Oknińskiego.

Nowy etap działalności klubu otworzyło przejście w grudniu tegoż roku pod skrzydła Viniciusa „Draculino” Magalhaesa. Uznany w świecie trener stał się patronem Gracie Barra Polska a łódzki klub połączył siły z ekipami z Poznania, Torunia, Tychów, Katowic i Gdyni pod szyldem największej na świecie akademii bjj. Ten krok przyniósł nie tylko zmianę nazwy ale również pozwolił na kontakt ze znamienitymi instruktorami z Brazylii. Na seminariach w Łodzi gościli między innymi „Draculino”, Marcelo „Uirapuru” Azevedo czy Kazeka Muniz. Owocem współpracy w ramach Gracie Barra Polska Team Draculino są również wspólne letnie obozy treningowe oraz współorganizacja IV Mistrzostw Polski w BJJ w Zgierzu.

2008 rok przyniósł zmianę lokalizacji klubu. Przenosiny do ścisłego centrum Łodzi przyniosły znaczne zwiększenie ilości ćwiczących.

Rok ten był również czasem nawiązywania współpracy z kolejnymi klubami i trenerami. Na seminariach mma gościliśmy Karla Tanswella z SBG England i Johna Kavanagh z SBG Ireland.

Patronat nad sekcją muay thai objął klub Arkadia Kalisz, którego przedstawiciel – Adrian Wytwer prowadził treningi grupy zaawansowanej.

Stałą współpracę z klubem podjął Łukasz Góral – medalista Mistrzostw Europy i wielokrotny mistrz Polski w zapasach w stylu wolnym.

W 2009 roku, po długim pobycie w Anglii i treningach w akademii Braulio Estimy, dołączył do nas również doświadczony trener i zawodnik bjj Piotr Kapral.

13 marca 2010 roku zadebiutowała w Zgierzu federacja MMA RingXF. Impreza organizowana w znakomitej części przez Gracie Barra Łódź ściągnęła do hali „Boruty” komplet widzów i zapoczątkowała cykl pochlebnie przyjmowanych gal i zawodów amatorskich.

Lato 2011 przyniosło kolejną zmianę lokalizacji. Gracie Barra Łódź znalazło nowy dom na ul. Rewolucji 44.

Obecnie w klubie prowadzone są zajęcia mma (z podziałem na stójkę i parter), bjj (dwie grupy zaawansowania), submission fighting, muay thai, boksu i zapasów oraz zajęcia bjj dla dzieci. Ćwiczący mają do swojej dyspozycji dwie maty, klatkę do mma oraz siłownię. W klubie znajduje się również solarium a po treningu można się odprężyć przy dobrej kawie.

Głównym instruktorem w klubie pozostaje Marcin „Rodżu” Rogowski – czarny pas BJJ. Kadrę uzupełniają  Tomasz „Wujek” Piwowarski, Łukasz Goliński i Jan Młynarczyk (bjj, sf), Piotr Konstantynowicz (muay thai), Łukasz Góral (zapasy), Krzysztof Rusek (boks), Marcin „BJ” Lasota, „Iceman” (grupy początkujące) oraz Karolina Kowalkiewicz (aeroboks)

Zawodnicy Gracie Barra Łódź odnoszą sukcesy w amatorskim i profesjonalnym mma, na zawodach grapplingowych i muay thai.

Aktualny rozkład treningów, cennik i inne informacje znajdziesz na stronach:

www.graciebarra.wordpress.com

www.graciebarra.fora.pl

Reklamy

 • Gracie Barra Polska Team Draculino

  Gracie Barra Polska Team Draculino
 • Szkoły Gracie Barra Polska Team Draculino

  Gracie Barra Poznań
 • Gracie Barra Tychy
 • Gracie Barra Toruń
 • Gracie Barra Bielsko Biała
 • Patronaci

  Gracie Barra
 • Gracie Barra Houston
 • Kategorie

 • Akceptujemy karty

 • Partnerzy

 • Sklepy

 • Suplementy